seznam knih

Šrímad Bhágavatam - komplet

Śrī Śrīmad A. C. Bhaktivedanta Svāmī Prabhupāda
Knihy
filozofie

Set 17ti knih.


Monumentální dílo Šrí Šrímad A.Č. Bhaktivédánty Svámího Prabhupády. Šrímad Bhágavatam obsahuje to nejdůležitější a nejvznešenější poznání z celého tělesa védský písem. Je považován za nejzralešjí plod védského písemnictví. Sám o sobě je inkarnací Boha a jen samotná jeho přítomnost v domácnosti povznáší a duchovně prosycuje celou atmosféru.


Vše, co vás zajímá o duchovním životě a jeho aplikaci najdete podrobně vysvětleno v tomto velkolepém textu sepsaném více než před 5000 lety Šrílou Vjásadévem. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda celý text přeložil a obdařil detailními vysvětleními jednotlivých veršů. Toto dílo je považováno za postgraduální studium pro vážné studenty Bhagavad-gíty a duchovního života obecně. Text tohoto díla je velmi "lahodný" a povznese naše vědomí na transcendentální úroveň. Na příkladech velkých králů a mudrců starověké a ještě starší minulosti tohoto vesmíru se dozvíme, jak aplikovat duchovní proces v různých životních podmínkách, jak se vyrovnat s nečekanými a vyzývavými situacemi, jak překonat smrt, jak rozvinout prvotřídní charatker, jak dokonale organizovat celou lidskou společnost atd. Dozvíme se o struktuře vesmíru i o jeho historii, poznáme povahu času, reinkarnaci a mnoho dalšího.


Šrímad Bhágavatam obsahuje 12 zpěvů. V češtině je dostupných necelých 10 zpěvů. Tento set obsahuje celý komplet dostupný v českém jazyce. V dalších letech vyjdou ještě 4 tituly, aby byla česká verze kompletní. Každý rok vychází jeden nový titul. 

O autorovi
Šrí Šrímad A.Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda je představitelem původní duchovní posloupnosti mistrů sahající až k samotnému Kršnovi. Narodil se v roce 1896 v Kalkatě v Bengálsku z tohoto světa odešel v roce 1978 ve Vrindávanu, v Severní Indii. Je celosvětově uznávanou autoritou na védská písma a také praxi bhakti jógy. Na přání svého duchovního mistra zasvětil svůj život rozšiřování tohoto poznání k anglicky mluvícím lidem a postupně k lidem celého světa. Od svého dětství byl velkým a čistým oddaným Kršny. Na sklonku života, kdy mu bylo téměř 70 let, se mu v roce 1965 konečně podařilo odjez z Indie do západních zemí, aby mohl úspěšně vykonat svoji misi - představit vědomí Kršna a sanátana dharmu lidem západních zemí. V New Yorku v roce 1966 založil Mezinárodní společnost pro vědomí Kršny a v dalších letech jej za pomoci svých žáků rozšířil do dalších koutů světa. Zajímavostí je, že Šríla Prabhupáda psal většinu svých knih v dobu, kdy všichni ostatní spí - mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Přes den byl vytížen vedením svých žáků a organizací rostoucí duchovní společnosti. Intenzivně cestoval po celé planetě. Spánkem trávil velmi málo času (méně než 3 hodiny denně). Při psaní knih byl pohroužen v hluboké meditaci. Jeho knihy jsou přitom zároveň jak velmi učené, pragmatické, logické a praktické, tak duchovní a mystické. Každého čtenáře osloví čistota, hloubka, jednoduchost a přímost této literatury.