Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč

seznam knih

Brahmacarya ve vědomí Krišny

Bhakti Vikāśa Svāmī
Knihy
filozofie
příručka

Jedinečné dílo o celibátu. Čerpá inspiraci ze starověkých védských písem, zejména z Bhagavad-Gíty a Šrímad Bhágavatamu, poskytuje hluboké porozumění konceptu brahmačarji (celibátu), který zahrnuje nejen fyzický celibát, ale také duševní čistotu a zdrženlivost smyslů. Kniha zdůrazňuje důležitost ovládání mysli a smyslů za účelem kultivace vyššího vědomí a prohloubení duchovního spojení s Pánem Krišnou. Zkoumá různé výzvy a pokušení, s nimiž se člověk může setkat a nabízí praktické vedení a techniky, jak je překonat. Pokrývá širokou škálu témat souvisejících s celibátem, včetně významu sexuální energie a její přeměny na duchovní energii, výhod praktikování sebekázně a hluboké duchovní vhledy.

O autorovi
Bhakti Vikáša Svámí se narodil britským rodičům v Anglii v roce 1957 a k ISKCONu se připojil roku 1975, kdy byl také zasvěcen jako Ilápati dás Jeho Božskou Milostí A. Č. Bhaktivédántou Svámím Prabhupádou, zakladatelem-áčárjou ISKCONu (Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny). V letech 1977–1979 působil Ilápati dás v Indii, kde většinu času cestoval po Západním Bengálsku a distribuoval knihy Šríly Prabhupády. Nálesdujících deset let strávil jako průkopník v kázání v Bangladéši, Barmě, Thajsku a Malajsii. V roce 1989 mu byl udělen řád sannjás a dostal jméno Bhakti Vikáša Svámí. Znovu si za své působiště zvolil Indii. Od té doby neustále cestuje po celé Indii a přednáší o vědomí Krišny v angličtině, hindštině a bengálštině.
Bhakti Vikáša Svámí káže také v jiných částech světa a pokračuje v psaní knih a článků do časopisů. Jeho knihy byly přeloženy do více než patnácti jazyků.
Rok vydání 2008
Vydavatel Bhakti Vikasa Trust
Jazyk Čeština
Vazba Pevná
Počet stran 212
Rozměr 155 × 215 mm