Doprava zdarma při nákupu nad 1000 Kč

Haré Krišna, určitě nás znáte :)

Haré Krišna, určitě nás znáte :)

Je dost nepravděpodobné, že by jste nás neznali, protože se snažíme být všude. Jezdíme od města k městu, kde distribuujeme knihy našeho duchovního mistra A. Č. Bhaktivédánty Svámího Prabhupády, zpíváme svatá jména Krišny (Boha) v ulicích a rozdáváme prasádam — jídlo bez karmy - s láskou obětované Krišnovi.

Nabízíme knihy s pradávnou duchovní moudrostí o smyslu života a celé existence. Podle knih sami žijeme a praktikujeme duchovní proces. Knihy nabízíme všem a prosíme vždy o příspěvek, kterým podporujete jednoduchý život mnichů a jejich projekty pro společnost - jakými je zvláště vydávání a distribuce literatury, rozvoj soběstačných farem a distribuce lahodného vegetariánského jídla na našich nedělních programech pro veřejnost.

Jsme brněnskou pobočkou hnutí Haré Krišna. Máme centrum v Brně a rozvíjející se farmářskou komunitu u Kroměříže - viz níže. 

Kam jdou peníze?

Z prodeje knih jde část peněz zpátky na tisk dalších knih A.Č. Bhaktivédánty Svámího Pradbhupády.

Část peněz je využita na pravidelné duchovní programy pro veřejnost vrcholící lahodnou vegetariánskou hostinou pro všechny účastníky.

Další část peněz je použita na uctívání Božstva Krišny. Krišnu uctíváme chutnými pokrmy, květinami, vonnými tyčinkami a různými dalšími parafenáliemi.

Část peněz je použita na rozvoj našeho farmářského projektu Nava Gókula, kde se snažíme uplatňovat princip jednoduchého a soběstačného života s Krišnou ve středu celé komunity.

Příspěvek také využíváme na náklady spojené s cestováním, abychom mohli knihy distribuovat široko daleko.

Naše projekty

Farma Nava Gókula

Náš životní styl je založený na hluboké filozofii v našich knihách, podle kterých se snažíme i žít. Proto jsme založili farmářský projekt, kde žijeme jednoduchý život bez zbytečných výdobytků dnešní doby. Budeme rádi, když se za námi někdy stavíte :-). www.gokula.cz

Prabhupád Bhavan

Kazatelské centrum v Brně, kde žijí mniši, kteří věnují svůj čas rozšiřování duchovního poznání prostřednictvím knih, přednášek, veřejného zpívání Haré Krišna mantry, veřejných programů atd. Je možno navštívit některý z programů nebo se ucházet přímo o výcvik v životě mnicha. www.bhavan.cz

Restaurace Gopál

Naši přátelé také provozují v Brně vegetariánskou „kršňáckou“ restauraci, kde můžete ochutnat naši světoznámou kuchyni. www.gopal.menu

Rozvoz obědů Kršna Food

Naši přátelé také dovážejí světoznámé „kršňácké“ jídlo do kanceláří a domovů v okolí Kroměříže a Žďáru nad Sázavou. www.krsnafood.cz

Časté dotazy

Knihy

O čem jsou ty knihy?

Tyto knihy zabývají duchovní vědou, která je dokonalostí náboženství neboť umožňuje vnímat vlastní já, nebo-li duši a existenci Nejvyšší Osobnosti Božství na základě realizace. Obsahují jasné a srozumitelné návody pro praxi bhakti jógy, jež je vrcholem celého jógového systému.

Kdo je ten Prabhupáda?

Šríla Prabhupáda je zakladatel-áčárja Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny, hnutí Haré Krišna (ISKCON). Áčárja znamená učitel, učící vlastním příkladem a Šríla Prabhupáda je nejvýznamnější duchovní učitel dnešní doby, který se zasadil o to, aby bylo původní učení prastarých Véd šířeno a zpřístupněno po celém světě a ve všech jazycích. Šríla Prabhupáda je významným představitelem jedné ze čtyř autorizovaných učednických posloupností, skrze které se vědomí Boha šíří. Je to tzv. Brahma-Madhva-Gaudíja sampradája, takže je představitelem Gaudíja-vajšnavské tradice, jež má své kořeny v západním Bengálsku.

V čem je vaše Bhagavad-Gítá lepší než jiné?

Výjimečnost Bhagavad-gíty takové, jaká je spočívá především v jedinečných překladech a významech od Šríly Prabhupády. Jeho překlad a vysvětlení jednotlivých veršů je velmi srozumitelné, praktické a uchopitelné. Navíc žádným způsobem nepřekrucuje přímočarý význam sanskrtského textu, jak bývá zvykem u mnoha jiných verzí, které se specificky snaží prosadit, že Krišna vlastně není Bůh nebo že Bohem jsme všichni atd. Kromě toho, specifickým rysem Bhagavad-gíty je, že obsahuje vše, co ostatní náboženská písma plus mnohé navíc.

Hnutí

Co je to Haré Krišna (ISKCON)?

Mezinárodní společnost pro vědomí Krišny, hnutí Haré Krišna představuje pokračování mnohatisícileté tradice starověké védské civilizace známé také jako sanátana dharma. Za svůj cíl si klade přivádět lidi k vědomí Krišny (Boha), umožňovat lidem sdružovat se v chrámech a vesnických komunitách a společně rozvíjet lásku k Bohu.

Kde se tady tohle hnutí vzalo?

V roce 1966 založil toto hnutí A.Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda, který tak plnil přání svého duchovního mistra rozšířit vědomí Krišny specificky v anglicky mluvících zemích a posléze do celého světa. Šríla Prabhupáda se na sklonku svého života, v roce 1965, vydal sám do Ameriky, kde postupně získal první následovníky a v následujících letech rozšířil hnutí Haré Krišna po všech kontinentech. Jeho žáci a následovníci s jeho prací pokračuji dodnes. Knihy Šríly Prabhupády jsou přeloženy do většiny světových jazyků, vznikají další a další chrámy, zakládají se farmářské soběstačné usedlosti atd.

Proč ty knihy distribuujete v ulicích?

Naší motivací je podělit se o toto úžasné poznání s co nejvíce lidmi. Je tradicí, že mniši se o poznání dělí a lidé jim na oplátku dávají nějaký milodar. Přejeme si, aby každý měl přístup k poznání Véd a dle své inspirace tak mohl změnit svůj život a smysluplně a upřímně rozvíjet vědomí Boha.

Můžu se k vám připojit?

Ano. Nejsme uzavřená společnost. Praxe vědomí Krišny je pro každého.

Filozofie

Kdo je Krišna?

Krišna je Nejvyšší Osobnost Božství, je prvotní příčina všech příčin, zdrojem veškeré existence. Je svrchovaným vládcem všech planet a polobohů, příjemcem všech obětí a askeze a věčně přejícím přítelem všech živých bytostí.

Proč zpíváte pořád stejnou písničku dokola?

Je to neustále opakování svatých jmen Pána a dokonalá modlitba či forma meditace, která praktikujícího přivádí k přímému kontaktu s Krišnou, který se od svých jmen neliší. Toto zpívaní je v tomto věku hádek a pokrytectví předepsaným a zároveň nejsnazším způsobem pro dosažení životní dokonalosti.

Co je to prasádám?

Znamená to milost Pána, většinou tím označujeme jídlo, které bylo s láskou nabídnuto Pánu. Takové jídlo je zbaveno veškeré karmy a očišťuje mysl i tělo.

Jak můžu začít?

Začněte s pravidelností zpívat Haré Krišna mahá mantru, čtěte knihy Šríly Prabhupády a především vyhledejte společnost oddaných - navštivte naše střediska.

Farma

Kde se nachází ta vaše farma?

Farma Nava Gókula se nachází mezi lesy v malé osadě jménem Skavsko, která patří k obci Morkovice-Slížany na Kroměřížsku.

Co tam máte?

Rostoucí komunitu lidí usilujících o rozvoj soběstačnosti. Pěstujeme si vlastní potraviny, rozvíjíme tradiční řemesla, staráme se o krávy, vzděláváme a vychováváme děti v čistém prostředí. Středem celé komunity je chrám Kršny, kde se denně scházíme na společný duchovní program.

Můžu na farmu přijet?

Ano. A můžete nám i s ledasčím pomoct. Určitě se vám bude líbit. Pro více informací navštivte naše webové stránky. Viz výše v sekci „Naše projekty“.